You are here:

ГАНИЧІ, село

Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіниця
1810 рік
Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіниця, ГАНИЧІ, село

Богуміл Вавроушек, 1925. B. Vavroušek. Církevní památky na Podkarpatské Rusi. Praha, 1929, il. 225, 226

Історичний екскурс

У єпископській візитації 1751 року згадано дерев’яну церкву Успіння з малою вежею і двома дзвонами. У 1801 році йшлося про стару дерев’яну церкву, що розпадалася і не підлягала ремонту. Того ж року намісницький уряд підготував проект будівництва нової церкви і затвердив кошторис

Архітектурна характеристика

Дерев’яну двозрубну церкву з високим готичним шпилем над маленькою вежею, прикрашеною підсябиттям нижче аркади голосниць, було споруджено у 1810 році. Цікавим елементом був відкритий ґанок на чотирьох стовпчиках, завершених двома брусами.

Спосіб руйнування

Церкву було вилучено з реєстру діючих храмів 21 листопада 1960 року. У 1966 році за вказівкою тогочасного голови сільради Івана Корсака споруду розібрали під тим приводом, що дерево потрібне на спорудження сільського клубу (який зрештою так і не збудували). Дзвіницю перенесли до православної церкви, де вона стояла до 1993 року.

Пам’яткознавчий матеріал

Гаджеґа Василь. Додатки к исторіи Русинов и руських церквей в Марамороші. Студії історично-архівні. Науковый зборник товариства «Просвіта» в Ужгороді за рік 1922. Ужгород, 1922, с. 182.

Інші церкви